LU Madonas filiāles studiju programmas “Pirmsskolas skolotājs” studenti. Noslēguma darba aizstāvēšana.

Latvijas Universitātē (LU) klāt svētku laiks – ziemas izlaidums. Ar gandarījumu un priecīgu satraukumu izlaidumam gatavojas arī LU Madonas filiāles Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu “Pirmsskolas skolotājs” 19 absolventes un septiņi programmas “Sporta treneris” absolventi. LU diplomus par iegūto augstāko izglītību absolventi saņems Universitātes galvenās ēkas Lielajā aulā Raiņa bulvārī 19, Rīgā. Studiju programmā “Pirmsskolas skolotājs” izlaidums notiks trešdien, 28. februārī, plkst. 13.00, savukārt studiju programmā “Sporta treneris” – ceturtdien, 29. februārī plkst. 10.00.

Visi absolventi ir pelnījuši uzslavas par paveikto, kas prasīja ne mazums atdeves un pūļu, bet rezultāts ir tā vērts. Īpaši jāuzsaka studiju programmas “Pirmsskolas skolotājs” studentes, kuru noslēguma (kvalifikācijas) darbi novērtēti ar izcili: Egita Leimane,  darba nosaukums “Sīkās motorikas un runas attīstības veicināšana pirmsskolas 3. posmā” (zinātniskā vadītāja asoc. prof. Gunta Siliņa-Jasjukeviča, recenzente doc. Jolanta Kriščune) un Anita Zladeja, darba nosaukums “Bērnu skaņu izrunas pilnveide pirmsskolas izglītības 3. posmā” (zinātniskā vadītāja prof. Tija Zīriņa, recenzente doc. Dace Augstkalne).

Studiju programmā “Sporta treneris” augstāko vērtējumu ieguva Artūra Rudzīša noslēguma (kvalifikācijas) darbs. Artūra ģimenē šie būs dubulti svētki, jo diplomu saņems arī dzīvesbiedre Eva Žilde-Rudzīte, turklāt viņi abi ir arī Nacionālo bruņoto spēku karavīri!

Ieguvumi no studijām, uzlabojot savas kompetences, dzīves un darba kvalitāti, ir vērā ņemami – to apliecina ne viens vien LU Madonas filiāles absolvents, arī absolvente un Varakļānu pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis” skolotāja Egita Lutere: “Augstākā izglītība sniedza man ieskatu skatīties plašāk, būt lielā informācijas apritē, iemācoties un iegūstot to, kas šobrīd ir nepieciešams. Attīstīja manas problēmu risināšanas spējas un kritisko domāšanu”.

Savukārt Ikšķiles pirmsskolas izglītības iestādes “Urdaviņa” skolotāja Egita Leimane akcentē: “Gūta pārliecība, ka mācīties nekad nav par vēlu.”

Īpaši lepna par sasniegto ir absolvente, Kokneses pirmsskolas izglītības iestādes “Gundega” skolotāja Dace Jermaka, kurai studiju laikā ģimenē ienāca dēliņš, viņa lepojas ar sasniegto un saka: “Diploms ir iegūts kopā ar dēliņu, tāpēc ir dalāms uz pusēm”.

Kopīgās atziņās absolventes novērtē gan studiju milzīgo nozīmi katra studenta radošā un darba spēju potenciāla atklāšanā, lai sasniegtu izvirzīto mērķi, gan iespēju tikties un mācīties pie ļoti dažādiem un zinošiem pasniedzējiem, gan to, ka iegūta pamatīga zināšanu bāze, apgūtas digitālās prasmes un prasmes sevi prezentēt, kas gan sekmē individuālo izaugsmi un personības pilnveidošanos un noderēs turpmākajā profesionālajā darbībā. Savukārt ne mazāk nozīmīgi ir, ka iepazīti lieliski cilvēki – studiju biedri, izveidojusies lieliska draudzība, kas nebūtu iespējama bez satikšanās LU Madonas filiālē. Un viennozīmīgi secinājums, ka tās bija lieliski un produktīvi pavadītas sestdienas gandrīz trīs gadu garumā.

Atzinīgu un izvērstu sava studiju laika novērtējumu sniedz absolvente un Cēsu novada Vecpiebalgas apvienības pārvaldes Jaunatnes lietu nodaļas vadītāja Līna Paimiņa: “Studiju programma "Sporta treneris" man personīgi bija ne tikai izglītojoša, bet arī ļoti iedvesmojoša un praktiska. Man bija iespēja apgūt ne tikai teorētiskās zināšanas par sporta treniņiem un veselīgu dzīvesveidu, bet arī praktiski pielietot šīs zināšanas, strādājot ar jauniešiem ikdienā. Studiju laikā nodrošinātās prakses laikā bija iespēja plānot un vadīt tenisa treniņus dažādām vecuma grupām, kas man ļāva ne tikai izprast, kā veicināt fizisko un garīgo labklājību, bet arī kā radīt atbalstošu vidi, kurā bērni un jaunieši var attīstīties un augt. Šī pieredze bija būtiska manai personiskajai un profesionālajai attīstībai, ikdienā strādājot ar bērniem un jauniešiem. Pirmkārt, studiju laikā studenti iepazinās ar teorētiskajām zināšanām par fiziskās aktivitātes un veselības nozīmi visām vecuma grupām. Viņi apgūst anatomijas, fizioterapijas, uztura un citu faktoru zināšanas, kas ietekmē veselību un sporta sniegumus. Otrkārt, programma piedāvā prakses orientētu apmācību, ļaujot studentiem praktiski pielietot teorētiskās zināšanas ikdienas darbā. Viņi mācās plānot un vadīt treniņus, izmantojot dažādas metodes un tehnoloģijas, lai veicinātu sportiskās spējas un veselību. Šīs studiju programmas beigās absolventi ir gatavi veiksmīgi darboties kā sporta treneri izvēlētajā specialitātē. Viņi ir sagatavoti plānot un vadīt dažādas aktivitātes, treniņus, sacensības, un spēj sniegt individuālu atbalstu un padomus ikvienam sava sportiskā ceļa veidošanā.”
Tas ir vērtējums, kas var būt kā aicinājums un motivācija nākt un studēt LU Madonas filiālē!

Par studiju laikā izrādīto interesi un aktivitāti dažādu organizatoriski risināmu jautājumu kārtošanā īpašs paldies abu kursu vecākajiem: Dacei Jermakai un  Līnai Paimiņai!

Sirsnīgi sveicam visus LU Madonas filiāles absolventus!

Dalīties